سه شنبه ١٣٩٧/٣/٢٩    EN

 مدیر سیستم
  کلنگ زنی ساخت مرکز درمان و کاهش آسیب ماده 16 ویژه زنان در کرمان
اضافه شده توسط :  مدیر سیستم      در تاریخ : 1394/06/21
ارسال این مطلب برای ایمیل دوستان :

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه، این مرکز در محل کیلومتر 10 جاده باغین و به همت مرکز مشارکت های اجتماعی، سازمان های مردم نهاد و خیریه های حوزه سلامت دانشگاه علوم پزشکی کرمان و با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر استان احداث می شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان در مراسم کلنگ زنی این مرکز گفت: این مرکز با 400 متر زیربنا قرار است در 200 متر آسایشگاه و محل نگه داری زنان آسیب دیده و 200 متر محل اداری، مشاوره و خدمات بهداشتی و درمانی احداث شود.

سردار حسین چناریان افزود: اعتبار ساخت این مرکز دو میلیارد ریال است که توسط خیرین ساخته می شود و قرار است این مرکز در مدت دو ماه به بهره برداری برسد.

به گفته وی مرکز درمان و کاهش آسیب ماده 16 برای زنانی که دچار آسیب شده اند احداث می شود تا بتوانند دوره بهبودی را طی کنند و زمینه بازگشت آنها به جامعه فراهم شود.

 دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان ادامه داد: یک حلقه مفقوده در امور بهبودی مددجویان وجود دارد آن هم وجود مرکز حرفه آموزی و انجام کارهای تولیدی است که اگر خیرین مشارکت کنند در آینده نزدیک مرکز حرفه آموزی نیز در کنار مرکز درمان و کاهش آسیب ماده 16 ویژه زنان احداث خواهد شد تا آنها به چرخه تولید و کار برگردند و مانع لغزش مجدد آنها شویم.

 

 به گزارش وب دا، در حاشیه کلنگ زنی، مسئولان شرکت کننده در این مراسم از مرکز درمان و کاهش آسیب ماده 16 ویزه مردان که در بزرگراه امام رضا(ع) واقع است بازدید کردند.

 رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان در حاشیه این بازدید گفت:  با مجوز قضایی معتادین پرخطر، بی خانمان و کارتن خواب از سطح استان جمع آوری و در این مرکز به مدت یک تا سه ماه نگهداری می شوند.

  سردار فلاح افزود: این افراد تحت نظر دانشگاه علوم پزشکی کرمان و دبیر خانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در این مرکز به صورت رایگان درمان می شوند و سپس به خانواده بر می گردند.

 وی اضافه کرد: همچنین در این مرکز اقدامات مشاروه و مددکاری نیز صورت می گیرد.

 سردار فلاح افزود: در این بازدید دکتر رشیدی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز قول مساعد در همکاری بیشتر و افزایش اقدامات در روند بهبود و درمان مددجویان این مرکز داد.