سه شنبه ١٣٩٧/٣/١    EN

 مدیر سیستم
  افتتاح فاز دوم بیمارستان اعصاب و روان نوریه کرمان و جلسه کارگروه رفع موانع سرمایه گذاری بخش سلامت
اضافه شده توسط :  مدیر سیستم      در تاریخ : 1395/05/03
ارسال این مطلب برای ایمیل دوستان :

به گزارش ایسنا منطقه کویر، دکتر"قدرت اله رجبی زاده" شامگاه شنبه دوم مردادماه در مراسم افتتاحیه فاز دوم بیمارستان اعصاب و روان نوریه شهر کرمان و جلسه کارگروه رفع موانع سرمایه گذاری بخش بهداشت و درمان اظهار کرد: بیمارستان اعصاب و روان نوریه با زیربنای نزدیک به 4 هزار متر برای بخش هایی دیده شد که ورود بخش خصوصی به این بخش ها کم است.

وی افزود: ورود به بخش سلامت هزینه بر است و بخش خصوصی کمتر ورود می کند و با هماهنگی با متولی موقوفه و توجه استاندار، همه فازهای بیمارستان از نظر سخت افزاری کامل شده است.

رجبی زاده تصریح کرد: با بهره برداری از بیمارستان اعصاب و روان نوریه توانستیم نزدیک به 100 نفر جوان را در این مجموعه مشغول به کار کنیم و در این مجموعه از افراد بازنشسته استفاده نکرده ایم.


وی با اشاره به اینکه بخش سلامت ویژگی ها و مشکلات خاص خود را دارد، بیان کرد: سلامت از الزامات حکومت است و امنیت و سلامت دو رکن قوام حکومت هستند و باید حکومت نظارت و کمک کند و کسانی که در این حوزه کار می کنند، کمک نظام و حکومت هستند.

رییس بیمارستان اعصاب و روان نوریه کرمان با اشاره به اینکه مشکلات متعددی در بخش سلامت داریم، اظهار کرد: بخش اورژانس را راه اندازی کرده ایم و بیماران خطرناک را پذیرش می کنیم اما باید باید راه ورود بیماران و دسترسی مردم به ما راحت باشد.

وی افزود: بیمارستان های روان پزشکی ورودی نقدی ندارند و هرچه باشد، از بیمه هاست و لازم است بیمه ها با ما همکاری بیشتری داشته باشند.

رجبی زاده تصریح کرد: با توجه به فعالیت شبانه روزی بیمارستان، درخواست تاسیس داروخانه شبانه روزی را در بیمارستان نوریه داریم.


"علیرضا رزم حسینی" امشب دوم مردادماه در مراسم افتتاحیه فاز دوم بیمارستان اعصاب و روان نوریه شهر کرمان و جلسه کارگروه رفع موانع سرمایه گذاری بخش بهداشت و درمان اظهار کرد: بیمارستان نوریه براساس توسعه کار می کند و در حال حاضر 120 تخت دارد و قصد دارند تا 300 تخت مجموعه را توسعه بدهند و هر چه بیمه ها با این بیمارستان همکاری داشته باشند، به توسعه حوزه درمان کمک می کنند.


وی در ادامه افزود: بیمارستان نوریه یک کار نمونه اقتصاد مقاومتی است که بخش غیردولتی با سرمایه شخصی و در زمان کوتاه در حوزه سلامت که از نیازهای استان می باشد، صورت گرفته است.


رزم حسینی تصریح کرد: وزیر بهداشت تنها وزیری هستند که اختیارات را در حوزه مجوزهای بیمارستانی به استان تفویض کرده است و ای کاش دیگر وزرا نیز بخشی از اختیارات را واگذار می کردند که نزدیک به سه سال در این زمینه فریاد می زنیم که بروکراسی اداری مشکلات زیادی به وجود آورده است.


وی بیان کرد: بحمدلله با همه محدودیت هایی که در بودجه و مشکلاتی که وجود دارد، در استان پروژه های خوبی افتتاح و راه اندازی شده و اکنون 300 میلیارد تومان در استان به صورت اعتباری جاده و بزرگراه در حال احداث است.استاندار کرمان گفت: اکنون در استان کرمان هشت جغرافیای اقتصادی را پایه گذاری می کنیم که نسل آینده با تعهدی که شرکت های توسعه گر پذیرفته اند، ادامه خواهند داد و تا پایان سال خواهیم دید که در این هشت جغرافیا ها تحولی که در قلعه گنج اتفاق افتاده و کسی از آن مطلع نیست، اتفاق بیفتد.


وی با اشاره به واگذاری اقتصاد رودبار جنوب به بخش غیردولتی افزود: کار جسورانه ای در دولت کرمان در حال صورت گرفتن است و امیدواریم ایده استان مورد استفاده ستاد اقتصاد مقاومتی کشور قرار بگیرد و به زودی کار را از ریگان، راور، انار و شهربابک آغاز خواهیم کرد.


رزم حسینی تصریح کرد: دولت فقط باید نظارت، حمایت و کنترل و مسیر را برای سرمایه گذاران هموار کند.وی با اشاره به افتتاح بیمارستان اعصاب و روان نوریه بیان کرد: مشکلات و ناامیدی ها وجود دارد اما در کنار آن اتفاقات بزرگی صورت می گیرد و رسانه ها باید کارها را اطلاع رسانی کنند و بگویند که کرمان نمونه ای از سبک جدید مدیریت و مدیریت جهادی است.


استاندار کرمان گفت: بروکراسی اداری و مشکلات در همه کشور وجود دارد و استان کرمان مسوول سیاست های مالی و پولی کشور نیست و در این شرایط استان کرمان برای گرفتن تسهیلات ارزی و ریالی در صندوق توسعه ملی جزو پنج استان برتر و رتبه اول کشور را در تسهیلات بخش کشاورزی دارد.


وی افزود: تا امروز در استان کرمان 65 صورتجلسه پروژه های شهری نوشته ایم که 85 درصد آن در حال اجراست و 22 بهمن پروژه میدان آزادی را بهره برداری خواهیم کرد.


رزم حسینی با اشاره به سیاست های اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: حداقل 10 درصد یارانه دریافتی مردم استان کرمان که 180 میلیارد تومان می شود، جذب صندوق های توسعه ای محلی جب خواهیم کرد و سال آینده می بینیم که دوزندگان خانگی قلعه گنج، ریگان و فهرج در فروشگاه های خارجی به فروش می رسد.


وی بیان کرد: بیش از 5 هزار بانوی کارآفرین در روستاها با این مشاغل، فعال خواهند شد.


استاندار کرمان اظهار کرد: ثروت های بسیار زیادی وجود دارد که باید شناسایی و فعال شوند و در کنار جاری که برای ما منزلتی ندارد، کار مضاعف و توسعه ای انجام می دهیم.


وی افزود: اگر قرار بود در شرایط عادی که نفت فروش رفته، تحریم می باشیم و کار کنیم، هنر نیست و اگر موفق شدیم بحران را مدیریت کنیم، هنر کرده ایم و کشورهای پیشرفته با صدها و ده ها سال تلاش به موفقیت رسیده اند.