۱۳۹۸ سه شنبه ۲۹ بهمن

کارشناس اداره مددکاری وزارت بهداشت و درمان به همراه رئیس اداره سازمان های مردم نهاد و مسئول مددکاری دانشگاه علوم پزشکی کرمان از اردوگاه افاغنه شهید چمران شهرستان بردسیر ، سه شنبه 6 آذرماه بازدید کردند.

 

یعقوبی، کارشناس اداره مددکاری وزارت بهداشت و درمان طی بازدید میدانی و گفت و گو با ساکنین اردوگاه از مشکلات بهداشت و درمان اهالی جویا شد.

 

مهدی افرازی، مدیر اردگاه شهید چمران گفت: اردوگاه شهید چمران از سال 61 تاسیس شده است و هم اکنون 600 خانوار و 3200 نفر جمعیت ساکن دارد.

 

وی از مهم ترین مشکلات بهداشتی اردوگاه به نبود سرویس بهداشتی و حمام برای هر منزل، پرداخت حق بیمه، تهیه دارو، ترک اعتیاد افاغنه، نبود دفتر کفالت در شهرستان بردسیر، نداشتن آمبولانس و ... اشاره کرد.

 

ایشان در خصوص امکانات اردوگاه افزود: اردوگاه در حال حاضر دارای درمانگاه، مرکز بهداشت، سالن ورزشی چند منظوره، نانوایی، مدرسه در تمام مقاطع تحصیلی، نهضت سواد آموزی، مهدکودک، بازارچه و ... است.

 

افرازی گفت: در مرکز بهداشت اردوگاه 9 نفر شاغل هستند که 3 نفر ایرانی و 6 نفر اتباع هستند و همچنین از افاغنه تحصیل کرده اردوگاه، جهت خدمت رسانی به ساکنین استفاده می شود.

 

وی در رابطه با پیگیری و حل مشکلات افزود: اردوگاه با تشکیل شورای خودگردان که متشکل از نمایندگان افاغنه است بعنوان رابط بین ساکنین و مدیریت اردوگاه و همچنین سایر ادارات برای رفع مشکلات تلاش می کند.

 

ایشان از جمله اقدامات انجام شده در زمینه اشتغال زایی به کاشت هشت هکتار گل محمدی، مشاغل خانگی و صنایع دستی و ... اشاره کرد.

 

گفتنی است این اردوگاه 15 شهید مدافع حرم دارد.